Футболните национали на България до 16 г. завършиха на второ място в приятелския турнир “Милян Милянич”

Съставът на Тодор Симов завоюва и две индивидуални отличия

Български национален отбор по футбол за юноши до 16 години
Снимка: Български футболен съюз
20:49, 16.05.2024
Чете се за: 00:57 мин.

Юношеският национален отбор на България по футбол до 16 г. завърши на второ място в престижния международен приятелски турнир “Милян Милянич”, след като във финала отстъпи с 1:2 пред домакините от Сърбия.

Във финалния сблъсък домакините успяха да поведат с 2:0 до почивката след голове на Филип Матияшевич и Павле Щулич от дузпа. За българския тим в 84-ата минута се разписа влезлият като резерва Васил Василев.

След края на срещата съставът на Тодор Симов завоюва и две индивидуални отличия. Огнян Владимиров спечели наградата за най-добър вратар, а Никола Генчев получи приза за най-добър голмайстор.

В надпреварата участие взеха още селекциите на Черна гора и Северна Македония.

Спортни новини 16.05.2024 г., 20:50 ч.
Отношенията между Пекин и Москва: Какво се споразумяха Владимир Путин и Си Дзинпин