Футболните националки претърпяха тежка загуба в Украйна в първия двубой от сблъсъка за изкачване в Лигата на нациите

На "Арена Арда" в Кърджали "лъвиците" допуснаха поражение с 0:4, а реваншът предстои да се изиграе идният вторник (27 февруари) в турския курорт Анталия

футболните националки претърпяха тежка загуба украйна първия двубой сблъсъка изкачване лигата нациите
18:20, 23.02.2024

Българският национален отбор по футбол за жени отстъпи на Украйна с 0:4 като домакин в първа среща между двата тима за изкачване в Лига В на турнира на УЕФА Лига на нациите.

На "Арена Арда" в Кърджали, за съжаление, селекцията на Силвия Радойска беше надиграна категорично от украинките, които си осигуриха солидна преднина от два гола още до почивката благодарение на Роксолана Кравчук и Вероника Андрухив.

През второто полувреме българският наставник направи някои промени в своя тим, но въпреки това в заключителните минути на срещата гостите реализираха още две попадения чрез Олга Хлусченко и Яна Котик, с които оформиха крайното 4:0.

С този успех украинките направиха сериозна крачка към запазването на своето място в Лига В за следващото издание на Лигата на нациите, като тепърва между отборите на Украйна и България предстои мач реванш на 27 февруари в Анталия, Турция.

За "лъвиците" пък евентуална загуба в сблъсъка ще означава оставане в Лига С, където през миналата година българките заеха второто място в група със съставите на Косово и Северна Македония.

Българската смесена щафета при младежите зае 6-о място на световното първенство по биатлон за подрастващи в Естония