Габон измъкна точка срещу Гана в самия край

купа на африканските нации
22:52, 14.01.2022

Двубоят между Габон и Гана от втория кръг на груповата фаза в Купата на африканските нации завърши при резултат 1:1. Андре Аю откри резултата през първото полувреме, а Джим Алевина оформи крайния резултат след почивката.

Двубоят започна по отличен начин за символичните гости, които стигнаха до попадение в 18-ата минута. Андре Аю изпрати топката в долния ляв ъгъл след изстрел от границата на наказателното поле.

През втората част Джим Алевина възобнови равенството, като шутира в долния долния десен ъгъл на вратата, пазена от Джо Уолакот.

След последния съдийски сигнал футболистите на Гана изразиха недоволството си към съдийския екип, като се стигна до сблъсъци. Бенджамин Тете получи директен червен картон, след като удари Аарън Бупендза в лицето.

Габон заема втората позиция в група "С" с актив от 4 пункта, докато Гана е трети с 1 точка.

В другият мач от групата, игран по-рано днес, Мороко победи Коморос с 2:0 след голове на Селим Амала и Закария Абухлал.