Габриел Донев и Симон-Антони Иванов се класираха за финала на двойки в Куршумлийска баня

Двамата тенисисти отпаднаха от надпреварата на сингъл

Габриел Донев Симон Антони Иванов
Снимка: Българска федерация по тенис
15:08, 17.05.2024

Поставените под №1 в схемата Габриел Донев и Симон-Антони Иванов се класираха за финала на турнира на клей в Куршумлийска баня, Сърбия с награден фонд от 15 000 долара.

На полуфиналите българите победиха с 6:3, 7:5 аржентинците Шон Хес и Фермин Тенти. Мачът продължи час и три минути.

Донев и Иванов имаха известни трудности само във втория сет, в който изоставаха с пробив и трябваше да отразят два сетбола в два последователни гейма. След като обаче изравниха при 5:5, българите записаха осем поредни точки, които им осигуриха втория сет, а с това и мача.

На финала Донев и Иванов ще се изправят или срещу японците Кейсуке Сайтох и Дайсуке Сумидзава, или срещу Шимон Килан от Полша и Обрад Марковски от Република Северна Македония.

В надпреварата на сингъл двамата българи обаче не постигнаха подобен успех и отпаднаха на четвъртфиналите.

Донев отстъпи с 2:6, 1:6 на австралиеца Матю Делаведова, докато Иванов допусна поражение с 6:4, 4:6, 3:6 от французина Антоан Гибодо.