Гаске надигра Вавринка на старта на турнира в Антверпен

от Вяра Илиева
08:43, 18.10.2022
Чете се за: 01:27 мин.
Вавринка

Ришар Гаске победи Стан Вавринка на старта на турнира в зала в Антверпен, Белгия.

Французинът, който спечели титлата през 2016 година, трябваше да спаси три мачбола срещу швейцареца, за да го победи с 2:6, 7:6(4), 6:4.

Вавринка водеше със сет и при 6:5 във втория стигна до три поредни мачпойнта при сервис на 36-годишния Гаске. Французинът успя да вкара сета в тайбрек, в който поведе с 3:0 точки и в крайна сметка спечели, за да изравни резултата в мача.

В заключителния сет 37-годишният Вавринка поведе с 3:1, но Гаске успя да вземе следващите пет гейма и да затвори мача след 6:4.

В следващия кръг Гаске играе срещу представител на домакините. Това ще бъде победителят от мача между белгийците Давид Гофен и Жил Арно Байи.

Кирил Ананиев: ГЕРБ е готова да подкрепи правителство и с друг мандат, ако програмата му съвпада с нашите приоритети
Лече и Фиорентина завършиха 1:1 в мач от Серия А