През последните четири месеца пътното строителство е в застой, което обрича милиони български граждани за години напред. Причина за това е невъзможността на служебното правителство да управлява големите проекти. Така от ГЕРБ отговориха на обвиненията на служебния министър на регионалното развитие арх. Виолета Комитова.
Комитова съобщи, че автомагистрала „Хемус“ се строи непрозрачно, скъпо и без гаранции за качеството.
„МРРБ в момента се управлява от назначения от Румен Радев министър, която явно хал хабер си няма и от държавно управление, и от устройствени процедури, и от това как се изпълнява един огромен инфраструктурен проект“, заяви Николай Нанков, депутат от ГЕРБ.
Според него с ежедневните си критики към предишното управление служебният кабинет единствено „симулира дейност“, без да придвижва напред процедурите, целейки единствено „да компрометира ГЕРБ“.
„Строи ли се магистрала „Хемус“ в тези участъци, в които имат разрешение? Строят ли се със същите темпове, както преди 4 месеца? Отговорът е – не“, каза Петя Аврамова от ГЕРБ.
Николай Денков: Планира се дългът на България да се увеличи от 24% на 36% в рамките на 4 години
Енергийният министър: Българите да са спокойни - имаме за 6 месеца бензин, за 4 месеца дизел и за 2 месеца авиационно гориво
Първият бюджет в евро: Бурни дебати в парламента за план-сметката на държавата (ОБЗОР)
Вицепремиерът Зафиров не е оптимист, че Украйна ще приеме плана за мир на Тръмп
125 години от основаването на "Пирогов": В болницата работят над 2500 души
Енергийният министър: Българите да са спокойни - имаме за 6 месеца бензин, за 4 месеца дизел и за 2 месеца авиационно гориво
Първият бюджет в евро: Бурни дебати в парламента за план-сметката на държавата (ОБЗОР)