В последния възможен ден ГЕРБ-СДС се регистрира за предстоящите парламентарни избори. Внесени бяха 9999 подписа. Документите внесоха Томислав Дончев, Георг Георгиев и Румен Христов.
Снимки: Десислава Кулелиева
Според Дончев това е последният шанс, ако и този път няма правителство, няма да могат да се спрат гласовете срещу представителната демокрация.
"Аз гледам на тези избори, тук не драматизирам, като последен шанс да съхраним демокрацията в България, защото моето опасение и не само моето е, че при неуспех на следващото Народно събрание да излъчи нормално работещо правителство ще станат прекалено силни гласовете в обществото, които поставят под въпрос функционирането на представителната демокрация в България", каза Томислав Дончев, ГЕРБ.
Досега 24 партии и 8 коалиции са подали документи за участие във вота. Колко от тях ще участват на предстоящите избори ще стане ясно до 21 септември.