Гергана Топалова надигра Тара Вурт и подпечата първата победа за България на "Били Джийн Кинг къп"

15:43, 11.04.2023
Чете се за: 02:10 мин.
гергана топалова надигра тара вурт подпечата първата победа българия били джийн кинг къп
Снимка: БФ Тенис

Българският национален отбор по тенис за жени постигна своята първа победа в тазгодишното издание на Група 1 на турнира "Били Джийн Кинг къп", след като надигра състава на Хърватия.

Успехът стана факт благодарение на втората ни ракета Гергана Топалова, която надигра с 6:4, 2:6, 6:3 световната №146 Тара Вурт и по този начин осигури на нашия тим непреодолим аванс от 2-0 победи.

В първия сет Топалова спечели пет поредни гейма по пътя си към успеха, въпреки че в началото изостана с 1:4.

Нейната съперничка Тара Вурт обаче отговори подобаващо и изравни резултата, след като взе четири поредни гейма след 2:2 във втората част.

За щастие, Гери Топалова не допусна да се стигне до пълен обрат и измъкна третия сет, а с това и крайния успех след 2 часа и 17 минути игра.

Припомняме ви, че по-рано днес Лия Каратанчева надигра с 4:6, 6:3, 6:3 Петра Марчинко в първия двубой за деня, а след успеха на Топалова България си осигури и крайния успех в сблъсъка.

Малко по-късно днес предстои и мач на двойки, след който ще бъде фиксиран и крайният резултат от мача България - Хърватия.

Българският национален отбор по тенис за жени за "Били Джийн Кинг къп" е в състав Гергана Топалова, Изабелла Шиникова и Джулия Терзийска, Денислава Глушкова и Лия Каратанчева. Капитан е Дора Рангелова.

Персоналът, приготвял храната на натровените деца в Крумовградско, е здрав, сочат резултатите
Карло Анчелоти: Трябва да постигнем добър резултат, Челси са много силен отбор