16:32, 10.03.2021
Чете се за: 00:31 мин.
Тенис
гергана топалова продължава обрат анталия

Българката Гергана Топалова се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Тя направи обрат срещу италианката Матилде Паолети и спечели с 3:6, 6:1, 6:2 за 104 минути.

21-годишната пловдивчанка допусна ранно изоставане от 1:4 и не успя да навакса до края на първия сет, но във втория даде само гейм на съперничката си, за да изравни резултата.

В третата част Паолети проби за 2:1, но след това Топалова взе пет поредни гейма, за да триумфира.

Гергана заработи една точка за световната ранглиста и 294 долара, а за място на четвъртфиналите ще се изправи срещу номер 5 Наги Ханатани (Япония).

Държавната шампионка Петя Аршинкова пък отпадна в първия кръг на надпреварата след поражение от водачката в схемата На-Ле Хан (Южна Корея) с 0:6, 1:6 за час игра.

Топалова и Аршинкова са вече на четвъртфинал на двойки, където очакват утре Даря Астахова (Русия) и Ника Радишич (Словения).