Гергана Топалова загуби в Чарлстън

11:44, 24.06.2021
гергана топалова загуби чарлстън

Гергана Топалова не съумя да продължи хубавата си серия на турнира от веригата на ITF в Чарлстън и отпадна на старта на основната схема след двусетова загуба от американката Ема Наваро, която участва с "уайлдкард".

Преди това 21-годишната пловдивчанка записа две хубави победи в квалификациите и си заслужи място в основната схема на надпреварата с награден фонд 60 хиляди долара.

Двубоят с Наваро също започна позитивно за родната представителка, която беше равностойна в първия сет до 4:4, след което американката взе нещата в свои ръце.

Финалистката от младежкия Ролан Гарос през 2019 година спечели осем от оставащите десет гейма, за да затвори мача след 6:4, 6:2 в своя полза след 1 час и 11 минути игра.

Така пловдивчанката напуска турнира с 6 точки за световната ранглиста, където в момента се намира под № 482.

Въпреки загубата Гери Топалова продължава участието си на двойки в турнира. Българката играе в тандем с американката Даша Иванова, а в 1/4 финалите те ще играят срещу Марла Матеас и Деспина Папамихаил.

Рашков: Има натиск върху работници за кого да гласуват, за да останат на работа