ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Германец бе назначен за изпълнителен директор на компанията, промотираща Суперлигата

Чете се за: 03:15 мин.
Спорт
германец назначен изпълнителен директор компанията промотираща суперлигата
Слушай новината

Германският бизнесмен Бернд Райхарт бе назначен за изпълнителен директор на компанията, която промотира Суперлигата – проектът, целящ да измести традиционната Шампионска лига. 48-годишният бивш шеф на медийната група RTL в Германия поема контрола върху А22 Sports Management, обявиха от европейската компания за рекламно развитие на спортове.

„Първоначалният фокус на Райхарт ще бъде да инициира активен и разширен диалог с група от футболни притежатели на акции, включително клубове, играчи, треньори, фенове, медии и политици. Целта е да се организира развитието на устойчив спортен модел за европейските клубни турнири, който да се отрази на дългосрочните и съвместни най-добри интереси на феновете и широката футболна общественост“, се казва в изявлението на А22 Sports Management.

Създаден от 12 европейски гранда, планът за заместване на Шампионската лига през пролетта на 2021 се провали след вълна на негодувание от привърженици на замесените клубове и заплахата от политически действия. Три от клубовете – Реал Мадрид, Барселона и Ювентус, продължават да искат Суперлигата да стане реалност. Спор относно злоупотреба с доминантна позиция на УЕФА по случая ще бъде разрешен в началото на следващата година от Съда на Европейския съюз. В отговор, Европейската централа направи голяма реформа на ШЛ за сезон 2024, в който за първи път ще има 36 отбора вместо традиционните 32 – форматът също ще се различава от груповата фаза, като ще има осемдневна минилига.

„Настоящата ситуация в европейския клубен футбол се характеризира от няколко предизвикателства, които няма да се разрешат от само себе си. Президентите на Реал Мадрид, Барселона и Ювентус наскоро изложиха своите гледни точки по проблемите, пред които е изправен спортът. Вярвам, че те задават правилните въпроси и съм склонен да изслушам много различни гласове, така че европейската футболна общественост съвместно да намери правилните отговори. Играта, която всички обичаме, ще извлече ползи от честен и открит диалог относно по-светло бъдеще чрез сериозна реформа“, каза Райхарт, специалист по медийни и спортни права, който работи за испанската медийна група Atrasmedia и бе изпълнителен директор на RTL от 2019 до 2021 година.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber

Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини

Намерете БНТ в социалните мрежи:
Instagram: https://go.bnt.bg/instagram
Facebook: https://go.bnt.bg/facebook
LinkedIn: https://go.bnt.bg/linkedin
TikTok: https://go.bnt.bg/tiktok

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?