Германия е новият европейски шампион по футбол за юноши до 17 години

23:31, 02.06.2023
Чете се за: 01:50 мин.
германия новият европейски шампион футбол юноши години

Отборът на Германия е новият европейски шампион по футбол за юноши до 17 години.

Във финалната среща за титлата на Стария континент, Бундестимът постигна победа с 5:4 над селекцията на Франция след изпълнения на дузпи, въпреки че изоставаше при резултат 2:4.

В редовното време двата тима не съумяха да си отбележат гол, като най-близко до реализиране на попадение бе Германия, след като в 80-ата минута Бенсе Дарай стреля опасно от пряк свободен удар малко зад дъгата на наказателното поле на „петлите“, като топката се отби в горната греда и тупна пред голлинията за радост на всички от лагера на Франция.

Така се стигна до изпълнения от „бялата“ точка, в които първоначално Франция поведе с 4:2, след като изстрел на Ноа Дарвич бе спасен от стража Пол Аргней.

В последствие вратарят на Германия Макс Шмит спаси последната пета дузпа на „синьо-белите“ и остави своя тим в битката.

Реализирана дузпа от Тайлант Булут изравни резултата 4:4, Фоде Сила нацели лявата греда при своето изпълнение от 11-метровата точка, а Пари Брунер се разписа, за да донесе титлата за своята страна.

Гледайте четвъртфинала от световното по футбол за младежи Колумбия - Италия на 3 юни от 23:50 ч. по БНТ 3
Двадесет и девет гола паднаха в първия ден на международния турнир по плажен футбол във Варна