Германия най-накрая спечели в "Лигата на Нациите"

10:56, 11.10.2020
Чете се за: 00:38 мин.

Бундестима постигна първата си победа в историята на турнира, след като надигра като гост състава на Украйна с 2:1.

В първото издание на най-новия проект на УЕФА през сезон 2018/19, германците регистрираха две равенства и две загуби, а през настоящата кампания започнаха с две равенства.

Матиас Гинтер даде преднина на Германия в 20-та минута след красива комбинация с участието на централните защитници на гостите.

Футболистите на Йоаким Льов продължиха да доминират през цялата първа част, докато домакините залагаха предимно на опити от далечна дистанция и контраатаки.

Въпреки това обаче, минималната разлика между двата отбора се запази до почивката.

В началото на второто част, вратарят на Украйна Бушчан допусна груба грешка при една намеса в наказателното поле, от която се възползва Леон Горетцка, за да удвои аванса на Бундестима.

Домакините все пак съумяха да отбележат почетен гол чрез Малиновски в 77-ата минута.

С тази победа германците излязоха на втората позиция в класирането в четвърта група на дивизия "А", на две точки от лидера Испания, докато Украйна към момента заема третото място.