Германия – Португалия е финалът на Евро 2021 за младежи

от Станислава Кръстева
21:53, 03.06.2021 (обновена)
Чете се за: 01:32 мин.
германия ndash португалия финалът евро 2021 младежи

Германия – Португалия е финалът на Евро 2021 за младежи до 21 години. Бундестимът отстрани по пътя си Нидерландия с 2:1. По-рано през деня португалците минаха през европейския шампион – Испания.

За Германия това е трети пореден финал на европейските футболни финали.

Основна заслуга за успеха имаше Флориан Вирц, който реализира двата гола, при това още в началото на мача. Футболистът определено може да бъде сочен за бъдеща звезда в тима на Германия.

Само 30 секунди след началото на двубоя, след атака отляво, нападателят на Байер Леверкузен засече отблизо за 1:0, за да изведе Германия напред в резултата.

Талантът на Флориан Вирц пролича и в 8-ата минута. Нападателят "навърза" двама защитници на дъгата на наказателното поле, навлезе и стреля точно за 2:0.

До 60-ата минута Мергим Бериша уцели три пъти гредите на вратата на нидерландския тим.

Мечтите на нидерландците се възродиха през второто полувреме. Пер Шюрс върна надеждите на "лалетата", след като се разписа в 67-ата минута за 1:2. Това обаче не бе достатъчно.

Финалът е в неделя от 22.00 часа и ще може да бъде наблюдаван по БНТ 3 и онлайн на bntnews.bg.