Досега търпях всякакви лъжи, защото бях главен прокурор и ме интерсуваше престижа на институцията, която представлявах. Оттук нататък възнамерявам да съдя всеки лъжец, независимо дали се прави на главен прокурор или е представител на някоя розово-либерална медия. Това заяви в позиция до медиите бившият главен прокурор Иван Гешев.
Повод за коментара му е изказване на и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов.
На въпрос как дейността на кръговете около Петьо Петров и Мартин Божанов е останала скрита за прокуратурата и полицията повече от 10 години, Сарафов отговори:
"Аз виждам едно име, което излиза пред скоби в двата кръга и това е на бившия главен прокурор. Той е свързан и с двата кръга. Тепърва ще видим дали ще има доказателства".
В отговор Гешев пише:
"Току-що срещу мен започна поредната мръсна политическа атака. Явно политическите боклуци се уплашиха от гражданите. Борисов натисна ENTER и Боби Истината, специалист в късия разказ, оповести "истинска" история в стил "сам си я измислих". И след това се обори сам като каза, че не разполага с никакви доказателства за твърденията си. И още нещо - радвам се, че съм изкаран пред скобите, защото вътре в тях се намират хора, до които никога не съм искал да стоя. Все пак на снимката с Петьо Еврото видимо е Борислав Сарафов."
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Намерете ни в Google News
Частен превозвач ще поеме 25% от пътническите превози на БДЖ в Източна България
Президентът Илияна Йотова продължава консултациите за служебен премиер следващата седмица
Консултациите при президента за служебен премиер: Илияна Йотова се срещна с ДПС, БСП и ИТН (ОБЗОР)
ИТН не биха подкрепили бюджета за тази година, предложен от правителството в оставка
Президентът Йотова пред ИТН: Работим с Конституция, която руши баланса между властите
Разкриха най-голямата нелегална фабирка за производство на цигари у нас
Разследващите в Бургас са свалили над 120 видеоклипа със заснети клиентки на салоните за красота