Главният прокурор на Република България Иван Гешев изпрати до служебния заместник министър-председател по обществения ред и сигурност и служебен министър на вътрешните работи Бойко Рашков и до председателя на ДАНС Пламен Тончев писмо с предложение за създаване на Национално междуведомствено звено във връзка с предстоящите избори за президент и за Народно събрание на 14 ноември 2021 г.
Създаването на Междуведомствено звено цели да подобри организацията за гарантиране на политическите права на гражданите и за законосъобразно провеждане на изборите. Работата на тази структура е показала (в период от повече от 10 години) трайно добри резултати и практики, които са изцяло в интерес на българските граждани, смята главният прокурор.
Обхватът на действие на Междуведомственото звено ще е от деня на откриване на предизборната кампания (15.10.2021 г.) до 30 дни след официалното обявяване от ЦИК на окончателните резултати от изборите.
Споразумение за създаване на такова звено за предсрочните парламентарни избори на 11 юли 2021 г. беше подписано само с ДАНС.
Ръководството на Прокуратурата на Република България потвърждава ангажираността си за активно взаимодействие между институциите с цел гарантиране провеждането на честен и прозрачен вот, и споделя убеждението, че само със съвместните усилия на всички правоохранителни и правоприлагащи институции в рамките на функционалната им компетентност могат да бъдат постигнати очакваните от българското общество резултати.
Незаконният град край Варна: Днес трябваше да бъде премахната оградата на селището
И.ф. главен прокурор Ваня Стефанова: Прокуратурата не трябва да бъде нито бухалка, нито чадър
Екстрадицията на Стоян Мавродиев - България изпраща документите до Сърбия до дни
Министър Абровски: Започва пълно премахване на ограда в месността Баба Алино
Корпорация КУБ доброволно е премахнала на оградата в местност „Баба Алино“
Силна експлозия стресна жителите на столичния квартал "Младост - 1", има ранен човек