ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Гледайте финалите на европейско първенство по прескачане на препятствия по БНТ 2

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-

Преките предавания са в неделя от 14:55 и от 17:25 часа.

фантастични жулиен епайар донатело откриха победа финалите световната купа прескачане препятствия базел
Слушай новината

Конният център "Каса Нова" в Ла Коруня, Испания ще приеме 38-то европейско първенство по конен спорт.

Финалът в отборната надпревара по прескачане на препятствия е в петък, а този в индивидуалната в неделя. И двете състезания може да гледате пряко по БНТ 2.

В петък отборната надпревара започва в 17:10, а в неделя финалите на индивидуалната стартират с първи манш от 14:55, вторият е от 17:25 часа.

Общо 92 състезатели от 23 държави ще се борят за медалите. 18 държави идват с пълни отбори: Австрия, Белгия, Чехия, Дания, Испания, Франция, Великобритания, Германия, Унгария, Ирландия, Израел, Италия, Нидерландия, Норвегия, Полша, Португалия, Швейцария и Швеция.

Представителите на Кипър, Естония, Финландия, Лихтенщайн и Словакия ще участват само в индивидуалната надпревара.

Шест състезатели от топ 10 на световната ранглиста ще се борят за отличията в Ла Коруня, което говори че ни очаква едно много интересно състезание. Там ще бъдат вторият в ранглистата Бен Майер от Великобритания и настоящият европейски шампион Стив Герда, който след няколкомесечно отсъствие поради контузия се завръща на плаца в отлична форма. Мартин Фукс - европейски шампион от 2019 в Ротердам и носителят на Световната купа тази година Жулиен Епайар от Франция са само част от звездната компания. Доскорошният лидер Хенрик фон Екерман е извън битката и на шведите ще им бъде много трудно да защитят титлата си в отборната надпревара от Милано.

Интересното е, че изборът на шефа на тима Хенрик Анкаркрона е паднал само върху дами, една от които Вилма Хелстрьом бе част от тима преди две години.

Традиционно силната Германия ще разчита на олимпийския шампион Кристиан Кукук и Рихард Вогел, подкрепени от опита на Маркус Енинг.

Швейцария ще бъде с двамата си основни асове Стив Герда и Мартин Фукс.

Ирландия ще се състезава със силен състав, в който ще участват Сиан О'Конър и Даниел Койл.

Франция ще претендира за място на стълбичката с Кевин Стаут и Жулиен Епайар, докато Великобритания отново ще разчита на опитните Бен Майер и Скот Браш.

Гледайте 38-то европейско първенство по конен спорт в олимпийската дисциплина прескачане на препятствия по БНТ 2! В петък от 17:10 и в неделя от 14:55 и от 17:25 часа.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?