Гледайте НА ЖИВО по БНТ 3: България - Австрия, решителна квалификация за ЕвроВолей 2021

Чете се за: 00:43 мин.
Български волейбол
гледайте живо бнт българия австрия решителна квалификация евроволей 2021

Българският национален отбор по волейбол се изправя срещу силния тим на Австрия в третия си двубой от група "Б" на квалификацията за ЕвроВолей 2021.

След изиграването на първите две срещу от турнира, момчетата на Силвано Пранди и Николай Желязков са лидери в класирането с пълен актив от 6 т., а повторен успех днес срещу австрийците ще гарантира мястото на "лъвовете" в континенталната надпревара през лятото.

България стартира квалификационния цикъл за Европейското първенство именно срещу Австрия.

Въпреки че "трикольорите" завоюваха победа с 3:1 гейма, колебливата им игра, гарнирана с множество непредизвикани грешки, ги постави под сериозно напрежение и до последно не се знаеше какъв ще бъде развоят на мача.

Натрупали самочувствие от чистата победа над домакините от Израел с 3:0 гейма, българските волейболисти днес трябва да демонстрират най-доброто, на което са способни срещу австрийските играчи.

Истината е, че дори и загуба с 2:3 гейма и спечелена 1 точка може да класира още днес националите ни на Евроволей 2021.

По този начин България ще остане на върха в група "Б" с актив от 7 точки, следвана от Австрия с 6 т. и Израел с 2 т.

Вчера възпитаниците на Радован Гачич загубиха изненадващо от Израел с 2:3 и със сигурност ще са пределно мотивирани да търсят от "лъвовете" своя реванш.

Ще успее ли България да се класира още днес за ЕвроВолей 2021?

Отговорът ще разберем тази вечер от 20:55 ч. НА ЖИВО в ефира на БНТ 3!

Ще има ли в България платформа за имунизациите?