Глушкова с победа след повече от три часа и половина игра на турнир в Сърбия

Първият си мач в основната схема днес очаква и друга българска тенисистка - Лия Каратанчева.

денислава глушкова класира полуфиналите анталия
16:50, 22.05.2024
Чете се за: 01:17 мин.

Българката Денислава Глушкова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Глушкова преодоля на старта четвъртата поставена София Рокети (Италия) след обрат с 1:6, 6:3, 6:4.

Срещата продължи три часа и 36 минути.

Българката започна неубедително, изостана с 0:5 и загуби първия сет. В продължилия час и 29 минути втори сет Денислава Глушкова дръпна с 5:3 и изравни след 6:3. В третата част тя осъществи обрат от 1:3 до 4:3 и стигна до крайния успех след 6:4 в своя полза.

Първият си мач в основната схема днес очаква и друга българска тенисистка - Лия Каратанчева, която ще играе срещу италианката Дилета Черубини.

Каратанчева вече си осигури място на четвъртфиналите в надпреварата при двойките. Тя и Михаела Байерлова (Чехия) са поставени под номер 1 в схемата при дуетите и в първия кръг надиграха участващите с "уайлд кард" българки Беатрис Спасова и Галена Кръстенова с 6:1, 6:2.