Гол дълбоко в добавеното време спаси Лудогорец от загуба срещу Ботев Пд

22:05, 16.09.2023
Чете се за: 02:20 мин.
гол дълбоко добавеното време спаси лудогорец загуба ботев

Отборите на Лудогорец и Ботев Пловдив не се победиха и завършиха 2:2 в драматичен мач от 9-ия кръг на родната Първа лига, игран на "Хювефарма Арена" в Разград.

"Жълто-черните" обаче определено могат да съжаляват повече за този резултат, тъй като имаха имаха аванс от последните няколко секунди в срещата, но в крайна сметка късно попадение на Якуб Пьотровски спаси точката за "орлите".

Иначе преди това пък Оливие Вердон бе дал аванс на домакините в края на първото полувреме, разписвайки се от дузпа, отсъдена за нарушение на Джеймс Етоо срещу Кайо Видал.

След почивката обаче момчетата на Душан Керкез, за когото днес бе дебютен двубой начело на Ботев Пловидв, стигнаха до пълен обрат, като първо Ивелин Попов изравни резултата в 57-ата минута с удар от границата на наказателното поле.

В 83-ата минута пък влезлият преди секунди в игра Красиан Колев изведе "канарчетата" напред с техничен диагонален изстрел, който матира стража Симон Слуга.

Изглеждаше, че този гол ще се окаже и победен за пловдивчани, но така се стигна до 99-ата минута, дълбоко в добавеното време, когато Аслак фон Витри центрира от ъглов удар, а Якуб Пьотровски бе на правилното място, за да вкара с глава за крайното 2:2.

Равенството изкачи Лудогорец до 4-ата позиция с 13 пункта, като момчетата на Ивайло Петев имат и два мача по-малко в сравнение с част от своите конкуренти. Ботев Пловдив пък е на 11-ото място с 9 точки.

Христо Христов донесе втори медал за България от световното по вдигане на тежести в Рияд
Българските национали по баскетбол на колички заминават в неделя за участие на европейското първенство