Гол на Адам Армстронг лиши Лийдс с Илия Груев от място във Висшата лига от другия сезон

Българинът бе титуляр и игра цял мач за отбора си по време на решителния сблъсък на стадион „Уембли“ в Лондон.

гол адам армстронг лиши лийдс илия груев висшата лига другия сезон
19:22, 26.05.2024

Тимът на Лийдс Юнайтед, където играе българският национал Илия Груев-младши, загуби от Саутхямптън с 1:0 в последния плейофен двубой за влизане във Висшата лига и не успя да спечели място в английския футболен елит.

Груев бе титуляр и игра цял мач за отбора на Лийдс по време на решителния сблъсък на стадион „Уембли“ в Лондон.

Победният гол за Саутхямптън бе дело на Адам Армстронг в 24-та минута на срещата, а футболистите на "белите" претърпяха четвърто поредно поражение във финален мач от плейофите.

Армстронг бе близо до второ попадение във вратата на Лийдс в 45-та минута, но вратарят Илан Меслие отрази удара му.

Малко след почивката Крисенсио Съмървил получи добър пас в атака за йоркширци и стреля, но прати топката над вратата на Саутхямптън.

Самюел Едози пък пропусна отлична възможност „светците“ в 68-та минута, последвана от нов шанс и за Лийдс в 84-та, когато Даниел Джеймс удари греда.

Джеймс можеше да изравни за Лийдс в четвъртата минута на добавеното време на двубоя, но не успя да преодолее вратаря на противника Алекс Маккарти и футболистите на Саутхямптън ликуваха.

След емоционалния призив на Зеленски - как реагира САЩ
България завоюва златните медали на Световната купа по естетическа гимнастика в Будапеща