Гол на Божинов измъкна Левски срещу Верея

17:31, 16.03.2019
Чете се за: 00:54 мин.
гол божинов измъкна левски верея

Левски се изкачи временно на второ място в класирането на Първа лига, след като победи с 4:3 Верея като гост. "Сините" са с актив от 54 точки, колко има и третият ЦСКА-София, който приема Берое по-късно днес.

Давиде Мариани даде преднина на Левски в 27-та минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Серджиу Буш, но само три по-късно Верея изравни. Андреис Ковальов центрира отдясно и Нуно Рейш опита да избие топката в ъглов удар, но вместо това прехвърли Николай Михайлов за 1:1.

Равенството се задържа само три минути, преди Серджиу Буш да се разпише след центриране от ъглов удар. Станислав Костов пък вкара 19-ия си гол в Първа лига от близко разстояние в 38-та минута, а Верея намали отново 11 след началото на второто полувреме. Нгеятала Аурелиен получи топката на границата на наказателното поле, финтира двама бранители в синьо преодоля Николай Михайлов с прецизен шут в долния ляв ъгъл.

Валери Божинов се появи като резерва и се разписа от дузпа в 70-та минута. Верея пък завърши мача с човек по-малко, след като Шота Гвазава получи червен картон за игра с ръка, довела до наказателния удар, но все пак домакините стигнаха и до трети гол чрез Андреис Ковальов в третата минута на добавеното време.

В този мач за Левски дебютираха новите попълнения Еркебулан Сейдахмет и Седрик Унтонджи.

Още Футбол

Шаби Алонсо: Готови сме за финала срещу Аталанта, очаквам великолепна атмосфера на стадиона в Дъблин
Чете се за: 03:02 мин.
Етър взе точка и от Ботев Враца и завърза интригата в битката за оставане в елита
19:03, 21.05.2024 (обновена)
Чете се за: 03:00 мин.
Националният вратар на Северна Македония е преминал медицински тестове във Валенсия
17:37, 21.05.2024
Чете се за: 00:40 мин.