Гол от дузпа донесе победата на Локомотив Пловдив над Пирин

23:13, 11.08.2023
Чете се за: 01:40 мин.
Локомотив Пловдив
Снимка: Startphoto.bg

Локомотив Пловдив победи Пирин Благоевград с минималното 1:0 във втория мач от 5-ия кръг на Първа лига. Джовани отбеляза победния гол от дузпа.

Първият точен удар в двубоя дойде след само 50 секунди игра. Димитър Илиев стреля от воле, но Максим Ковалов спаси. До края на първата част стражът отрази още изстрели на Алфа Конте и Сегура.

В 21-ата минута "орлетата" останаха с човек по-малко на терена. Мартин Бачев получи директен червен картон за нарушение в краката на Георги Минчев, който се откъсваше сам срещу противниковия вратар.

След почивката пловдивчани продължиха да атакуват. Удар с глава на Димитър Илиева срещна лявата греда.

"Смърфовете" получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар в 70-ата минута след игра с ръка на Александър Дюлгеров. Джовани донесе успеха за тима, воден от Александър Томаш.

Локомотив Пловдив остава на върха в класирането с актив от 13 пункта. Пирин Благоевград се намира на предпоследната 15-а позиция в подреждането с 1 точка.

България започна със загуба на европейското първенство по баскетбол за момичета до 16 год.