Гол от дузпа в продължението и автогол осигуриха аванс на ЦСКА в полуфинала със Славия

Георги Йомов Тони Тасев Маурисио Гарсес Никола Попов ЦСКА Славия
20:59, 12.04.2022
Чете се за: 02:12 мин.

ЦСКА победи Славия с 2:0 в първи полуфинален мач за Купата на България. Гьоко Зайков си отбеляза автогол, а Иван Турицов бе точен от дузпа, за да подпечата успеха за отбора си. Двубоят бе прекъснат за кратко през втората част, поради запалени факли от гостуващата агитка.

На трибуните бе старши треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов, който получи червен картон в шампионатния мач с Берое и бе наказан за три срещи. "Червените" бяха водени от Анатоли Нанков. Сред публиката бяха също спортният директор ЦСКА Алън Пардю, президентът на Славия Венци Стефанов, контузеният Дарко Тасевски и бившият собственик на Локомотив Пловдив Христо Крушарски.

През първото полувреме "армейците" бяха по-активния отбор и заслужено поведоха в резултата в 22-ата минута. Гарсес проби по левия фланг и отправи прострелно подаване в наказателното поле. Там Гьоко Зайков сложи крака си на пътя на топката и я изпрати в собствената си врата.

След почивката акцентът се премести от терена на трибуните. Привържениците на ЦСКА счупиха част от седалките, след което ги хвърлиха на терена. Арбитърът Никола Попов прекъсна срещата заради запалени факли и пет минути по-късно поднови играта.

Домакините се опитаха да стигнат до изравнително попадение, но Димитър Евтимов спаси ударите на резервата Кристиан Добрев и Гьоко Зайков.

В добавеното време на сблъсъка Ертан Томбак повали Феде Варела и гостите получиха дузпа. Иван Турицов оформи крайния резултат с точно изпълнение от бялата точка.

Реваншът е насрочен за 21 април от 19.00 часа.

Йордан Петков: Не сме готови за европейски квалификации