Гол в добавеното време изкачи Лион на върха

13:30, 30.01.2021
Чете се за: 00:28 мин.
гол добавеното време изкачи лион върха

"Хлапетата" изковаха труден успех с 2:1 и поне до неделя вечер ще бъдат на върха в подреждането на френската Лига 1 с точка повече от втория ПСЖ.

"Жирондинците" пък могат да съжаляват, че не си тръгнаха с поне точка от този двубой, след като близо половин час се защитаваха умело, но в край на сметка отбраната им капитулира в добавеното време на срещата.

Иначе преди това възпитаниците на Руди Гарсия бяха открили резултата чрез Токо Екамби в 32-та минута, но десет минути след почивката Самуел Калу възстанови паритета.

До края домакините натиснаха в опита да си върнат водачеството, но усилията им удряха на камък. Въпреки това, в добавеното време на срещата Лео Дюбоа се превърна в герой за своя тим, засичайки подаване на Максуел Корне.

След 22 кръга Лион са лидери с 46 точки, докато Бордо заемат 7-ма позиция с актив от 32 пункта.

Фандъкова разпореди да се наблюдават речните корита, нивата на реките и язовирите