Гол в добавеното време спаси Атлетико от загуба в дербито на Мадрид

Отборите на Атлетико Мадрид и Реал Мадрид не излъчиха победител и завършиха наравно 1:1 в голямото дерби от осмия кръг на испанската Ла Лига.

Станко Димов
от Станко Димов
00:24, 30.09.2024
атлетико мадрид трепна жирона
Снимка: Atlеtico de Madrid/X

Отборите на Атлетико Мадрид и Реал Мадрид не излъчиха победител и завършиха наравно 1:1 в голямото дерби от осмия кръг на испанската Ла Лига. В герой за домакините се превърна резервата Анхел Корея, който се разписа за 1:1 в дълбоко в добавеното време на срещата – в 96-ата минута!

Двата отбора предложиха страхотна битка, като след сравнително скучните първи 45 минути след почивката мачът стана коренно различен. Реал Мадрид откри резултата в 64-ата минута след изцяло бразилска комбинация. Винисиус Жуниор центрира от левия фланг към Милитао, който с топовен удар с десния крак матира Ян Облак.

Минутки след това срещата беше прекратена за около четвърт час, след като привържениците на домакините хвърлиха десетки предмети по игрището. След подновяването на играта Атлетико наложи натиск и стигна до точката с гол на златната резерва Корея.

Домакините приключиха срещата с човек по-малко, след като в последните секунди директен червен картон получи Йоренте.

Равенството между двата отбора слага край на серията от 4 последователни победи за Реал в Ла Лига. Кралският клуб остава на второ място в класирането на 3 точки зад лидера Барселона. Атлетико е трети на два пункта зад градския си съперник.