Гол в последната минута донесе успех на Ботев Враца над Славия

отложиха понеделник ботев враца лудогорец
Снимка: ПФК Лудогорец
18:55, 08.04.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Ботев Враца победи Славия с 2:1 в първия мач от 26-ия кръг на родния футболен елит. Юлиан Ненов откри резултата, а Гьоко Зайков изравни. В 96-ата минута Виктор Василев осигури трите точки за домакините.

В началото на двубоя на стадион "Христо Ботев" капитанът на врачани Юлиан Ненов стреля от разстояние в напречната греда.

В 21-ата минута именно Юлиан Ненов даде аванс на тима си. Красимир Тодоров изведе съотборника си сам срещу противниковия вратар. Нападателят стреля по диагонала за 1:0 с първия точен удар в мача.

Първият изстрел в очертанията на вратата на домакините пък бе дело на Йон Бакеро, но Красимир Костов спаси.

След почивката гостите заиграха по офанзивно и възобновиха равенството. Гьоко Зайков засече с глава центриране от корнер на Кристиан Добрев. Той отбеляза дебютното си попадение с екипа на "белите".

В 96-ата минута Виктор Василев донесе победата на тима си. Той стреля от границата на наказателното поле, като топката се отби от лявата греда, преди да влезе във вратата.

Ботев Враца се намира на 13-ата позиция в класирането с актив от 23 точки. Славия заема 6-ото място в подреждането с 36 пункта.

Урсула фон дер Лайен в Буча: Тук е станало нещо немислимо