Гол в последната минута лиши Ботев Пд от равенство срещу Динамо Москва

14:12, 03.02.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Снимка:

Отборът на Ботев Пловдив отстъпи с 2:3 на руския Динамо Москва в последната си контрола по време на зимния подготвителен лагер в Турция.

"Жълто-черните" обаче със сигурност могат да съжаляват за това си поражение, тъй като те пропиляха преднина от два гола, а освен това победното попадение за Динамо падна в заключителните секунди на срещата.

Мачът започна отлично за българския тим, който до 18-ата минута вече водеше с 2:0, като на два пъти точен беше новият нападател в редиците на Ботев Георги Николов, който беше привлечен наскоро от Хебър Пазарджик, след като се разписа на цели 8 пъти в хода на есенния полусезон с екипа на "гробарите".

Футболистите на Динамо Москва отговориха още до почивката чрез Фьодор Смолов, който намали резултата в 23-ата минута и Хорхе Караскал, който вкара за 2:2 от дузпа в самия край на полувремето.

Равенството между двата състава се запази в хода на почти цялата втора част, за да се стигне до последната минута от редовното време, когато Александър Чупайов с удар от границата на наказателното поле донесе крайния успех за руснаците.

По този начин Ботев Пловдив приключва лагера в Турция с актив от две победи и три загуби, а идната събота (10 февруари) момчетата на Душан Керкез ще изиграят и заключителната си проверка в хода на подготовката срещу Хебър Пазарджик.

"Канарчетата" подновяват кампанията си в Първа лига на 17 февруари (събота) с визита на Крумовград.

Димитър Илиев: В България имаме уникални спортни таланти, но понякога те са оставени да се готвят в ужасни условия
Рибари и хотелиери се обявиха против законопроекта за вятърните централи в Черно море