Голдън Стейт с убедителна победа срещу Детройт у дома

09:55, 19.01.2022
Чете се за: 01:32 мин.
голдън стейт убедителна победа детройт дома

Отборът на Голдън Стейт Уориърс надигра със 102:86 като домакин в пореден двубой от редовния сезон на НБА.

Момчетата на Стив Кър водиха почти от началото до края на срещата, като още до почивката авансът им вече беше достигнал 28 точки при 66:38.

През второто полувреме Пистънс съумяха да намалят с малко пасива си, но въпреки това не успяха да избегнат поражението.

Наскоро завърналият се Клей Томпсън стана най-резултатен за "воините" с 21 точки, докато голямата звезда на тима Стеф Къри завърши с 18. Джонатан Куминга също изигра силен двубой за победителите и се отчете с "дабъл-дабъл" - 12 точки и 10 борби.

За гостите от Детройт пък двама състезатели се отчетоха с "дабъл-дабъл" - Амиду Диало (16 точки и 13 борби) и Айзея Стюарт (14 точки и 11 борби).

В класирането Голдън Стейт запазват 2-то място в Западната конференция, като са с актив от 32 победи и 12 загуби.

Детройт Пистънс пък са предпоследни на Изток с едва 10 успеха през сезона и цели 33 поражения. С по-лоши показатели в цялата лига е единствено отборът на Орландо Меджик (8-37).

Клетвата на Румен Радев и Илияна Йотова (Снимки и видео)