Голдън Стейт се справиха с Хюстън за осма победа през сезона

голдън стейт справиха хюстън осма победа сезона
от БНТ , Източник: БГНЕС
09:52, 08.11.2021
Чете се за: 01:32 мин.

Отборът на Голдън Стейт Уориърс продължава да бъде с най-добри показатели в двете конференции на НБА през този сезон, след като победи Хюстън Рокетс със 120:107 у дома. В Сан Франциско двата тима направиха равностоен двубой от средата на третата част, когато Уориърс водеха с 83:80, но след това домакините влязоха в серия от 15 поредни точки, за да поемат контрол над събитията.

Нов силен мач за Голдън Стейт изигра Джордан Пуул, който реализира 25 точки, 5 асистенции и 4 борби, Стеф Къри добави 20 точки, а Ото Портър Джуниър се включи от пейката с 18 точки (5/7 от тройката) и 9 борби за 18 минути игра. За Рокетс най-резултатен бе Джа'Сийн Тейт с 21 точки и 10 борби,

Голдън Стейт вече има 8 победи и 1 загуба и води в класирането на Западната конференция, докато Хюстън е с баланс 1-9 и дели последното място с Ню Орлийнс Пеликанс.