Голдън Стейт се върна към победите след успех срещу Чикаго

10:32, 15.01.2022
Чете се за: 02:12 мин.
голдън стейт върна победите успех чикаго

Голдън Стейт Уориърс надигра със 138:96 като гост състава на Чикаго Булс в среща от редовния сезон на НБА и по този начин прекъсна серията си от две поредни поражения.

След лошите резултати по-рано през седмицата този път "воините" бяха безупречни, като не дадоха никакви шансове на своите съперници.

Стеф Къри и компания спечелиха всяка една четвърт в двубоя, което допринесе и за това в края на срещата разликата между двата тима да надхвърли границата от 40 точки.

Джонатан Куминга стана най-резултатен за победителите с 25 точки, макар и да не започна от първата минута, а Кевон Лууни се отличи с "дабъл-дабъл" след 10 точки и 12 борби. Звездата Къри пък приключи с актив от 19 точки.

За домакините черногорският център Никола Вучевич беше най-добър, записвайки "дабъл-дабъл" (19 пункта и 14 борби), но това се оказа крайно недостатъчно за "биковете".

В класирането Голдън Стейт запазва 2-та позиция в Западната конференция с баланс от 31 успеха и 11 поражения. Межувременно пък Чикаго Булс остава лидер на Изток с 27-13.