Голдън Стейт Уориърс надви "биковете" в рекорден мач за Къри

Голдън Стейт Уориърс Стеф Къри
12:54, 13.11.2021
Чете се за: 02:07 мин.

Голдън Стейт Уориърс победиха Чикаго Булс със 119:93 точки, за да запишат 7-ата си поредна победа в Националната баскетболна асоциация. Звездата на тима Стеф Къри се отчете с 40 точки и подобри рекорда на Рей Алън за най-много отбелязани тройки (включвайки плейофите в този период) - 3359.

Срещата започна по-успешно за домакините, които изградиха двуцифрена преднина през първата четвърт при резултат 24:14. Точните стрелби на Стеф Къри обаче върнаха играчите на Стив Кър в мача, за да изградят преднина от 6 пункта на почивката - 51:45.

След паузата гостите продължиха да трупат аванс, като 10 минути преди края на двубоя преднината им бе достигнала цели 27 точки. В заключителната четвърта част американецът записа още няколко тройки на сметката си, за да оформи крайното 119:93.

Зак Лавийн бе най-резултатен за "биковете" с 23 точки.

Голдън Стейт е лидер в Западната конференция с актив от 11 победи и 1 загуба. Чикаго има 8 успеха и 4 поражения.