Греди, отменен гол и червен картон в нулевото равенството между Пирин и Славия

славия победи хебър първата контрола зимната подготовка
19:07, 14.03.2022

Последният мач от 23-ия кръг на родния футболен елит между Пирин Благоевград и Славия завърши при резултат 0:0. И двата отбора нацелиха по една греда през първата част. ВАР отмени дузпа за "белите" и гол за "орлетата", а Светослав Дяков бе изгонен.

Двубоят на стадион "Христо Ботев" бе проследен от президента на Пирин Пол Белогур.

През първото полувреме Тони Тасев стреля от пряк свободен удар, но нацели напречната греда.

След половин час игра домакините получиха дузпа. Янко Георгиев извърши нарушение срещу Борислав Цонев. 11-метровият наказателен удар бе отменен след намесата на ВАР заради засада на футболиста на столичани.

Домакините изпратиха топката в противниковата врата в 39-ата минута, но ВАР се намеси в нова ключова ситуация. Светослав Дяков стреля в дясната греда, а Станислав Костов бе точен при добавката. След преразглеждане на ситуацията попадението бе отменено заради засада на нападателя.

След почивката благоевградчани останаха с човек по-малко на терена. Светослав Дяков получи втори жълт картон за нарушение срещу Кемело Нгуена.

Гостите не успяха да се възползват от численото си преимущество. Камело Нгуена стреля, но Янко Георгиев спаси.

Славия измести Левски от 5-ата позиция в класирането и вече е с актив от 33 точки. Пирин е 11-и в подреждането с 24 пункта.

След парти в Бургас: Млада жена е в критично състояние, нападната е с нож в главата