Грешен ход за Георги Костадинов и АПОЕЛ в Шампионската лига

грешен ход георги костадинов апоел шампионската лига
Снимка: APOEL FC/X
09:05, 08.08.2024
Чете се за: 01:55 мин.

Георги Костадинов и АПОЕЛ Никозия допуснаха грешен ход на старта на третия квалификационен кръг в Шампионската лига. Българинът и неговите съотборници загубиха от Слован Братислава с 0:2 в първия мач, който се изигра на стадион „Техелне поле“.

Българският национал изигра пълни 90 минути с екипа на кипърците и получи червен картон. Попаденията за словаците бяха отбелязани от Радослав Петрович след автогол и Рберт Мак.

Така полузащитникът и неговите съотборници се отдалечиха от следващата фаза в най-комерсиалната клубна надпревара на Стария континент. Реваншът в Кипър е на 13 юни.

Домакините доминираха през огромна част от първото полувреме, но нямаха отговор как да преодолеят вратаря на гостите и така двата отбора се прибраха при 0:0 в съблекалнята. В 58-та минута Стефан Дражич се разписа за гостите, но голът му бе отменен заради засада.

В 74-та минута словаците ликуваха след първо попадение. Тигран Барефян създаде смут в наказателното поле на тима от Никозия, а Радослав Петрович не успя да изчисти топката и я прати в собствената си врата. Отборът от Братислава нанесе още един удар в добавеното време, като този път Роберт Мак получи пас от Нино Марсели и това бе всичко.

Парламентът ще разгледа доклада на временната комисия във връзка с дейността на идеолога на "Величие"
Кой и защо прегради основната алея от "Княжево" към "Златните мостове" на Витоша?