Грешна стъпка на Ювентус в Серия А

ювентус Венеция
21:06, 11.12.2021

Отборът на Ювентус допусна грешна стъпка, водеща до загуба на точки, при визитата си на Венеция в мач от 17-ия кръг на италианското футболно първенство.

Срещата, която се игра на на “Пиерлуиджи Пенцо”, завърши 1:1.

„Бианконерите“ започнаха добре двубоя, а Алваро Мората даде преднина на гостите в 32-та минута. Преди това обаче треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри беше принуден да направи смяна. Кайо Жорже замени Пауло Дибала, който получи контузия в 12-ата минута.

Малко след подновяването на мача, след почивката, точен удар на Матиа Араму доведе до равенството 1:1.

По този начин Ювентус изостава с 10 точки от лидера Милан, който е с мач по-малко. Ювентус е шести (28 точки) в класирането на Серия А и е на 2 пункта от Фиорентина (30 точки), който победи аутсайдера Салернитана с 4:0.

Тимът на Венеция е 16-и с 16 точки, а в следващия кръг отборът гостува на Сампдория. В същото време Ювентус ще се изправи срещу Болоня.