Григор Димитров елиминира грузинец на старта в Монте Карло

григор димитров елиминира грузинец старта монте карло
17:44, 10.04.2022 (обновена)

Първата ракета на България в мъжкия тенис - Григор Димитров. започна с експресна победа участието си на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Монте Карло.

В среща от първия кръг на надпреварата, българинът водеше в резултата с 6:3, 2:0 и 40-0, при сервис на Басилашвили, когато грузинецът се отказа заради контузия. Двубоят продължи само 47 минути.

В първия си мач на клей за сезона Димитров се представи много добре. Българинът, полуфиналист в надпреварата през 2018 година, изигра отличен първи сет, в който реализира единствен пробив за 4:2, а в геймовете, в които сервираше, загуби само 1 точка от 21 разиграни.

30-годишният Димитров стартира с брейк и втората част, а при 2:0 гейма и 40:0 Басилашвили реши да прекрати участието си в двубоя.

Българинът заработи 39070 евро и 45 точки за световната ранглиста, в която заема 28-ото място. Той очаква победителя от двубоя между сърбите Душан Лайович и Филип Краинович във втория кръг.

Във втория кръг Димитров ще срещне представител на Сърбия – победителя от срещата Душан Лайович – Филип Краинович.

Иван Хиновски: Сегашният План за възстановяване е много по-добър от предишните