Григор Димитров обърна Лайович в Монте Карло

Григор Димитров
22:09, 12.04.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Григор Димитров се класира за третия кръг на Мастърс 1000 турнира на червени кортове в Монте Карло.

Българинът записа успех в три сета над Душан Лайович, в отделните части 4:6, 6:3, 6:2. Димитров изоставаше със сет и пробив (4:6, 2:3), но успя да навакса изоставането си и да спечели 10 от последните 12 гейма в срещата.

Българинът загуби подаването си още в първия гейм на срещата и след това не успя да навакса изоставането си. Във втората част Димитров имаше пробив пасив при 2:3, но се представи силно и обърна развоя на събитията до 6:3.

В третия сет Григор Димитров на два пъти спечели сервиса на Лайович, за да поведе с 5:2, след което сервира успешно за победата в двубоя, продължил два часа и шест минути.

Димитров спечели 72865 евро и 90 точки за световната ранглиста, в която заема 29-о място. В третия кръг на турнира Димитров ще играе срещу победителя от мача между поставения под №4 Каспер Рууд (Норвегия) и квалификанта Холгер Руне (Дания).