Григор Димитров отстъпи на Стефанос Циципас след страхотна битка

Григор Димитров
11:33, 29.12.2022
Чете се за: 02:25 мин.

Григор Димитров загуби от световния №4 Стефанос Циципас с 6:4, 2:6, 6:7(4) във втората среща между отборите на България и Гърция от група А на новия турнир по тенис за смесени състави - "United Cup" в Пърт, Австралия.

Така южните ни съседи си осигуриха преднина от 2-0, след като в първия мач на сингъл между вторите ракети при жените Изабелла Шиникова отстъпи с 6:3, 4:6, 1:6 пред Деспина Папамихаил.

Българинът спечели първата част с решителен пробив при 5:4. Във втория сет Циципас спечели четири поредни гейма от 0:1 до 4:1 и успя изравни резултата.

При 4:3 в третата решителна част Димитров имаше две точки за пробив, но не успя за се възползва. При 5:4 Гришо пък поведе с 30-15, но Циципас отново успя да се спаси. В тайбрека Григор изостана с 0:3 точки и не успя да навакса пасива си.

Мачът България - Гърция продължава със срещите Виктория Томова (№90) - Мария Сакари (№6 в света), който започва в петък сутринта (30 декември), в 04:00 часа наше време. Следващият двубой е между 196-ия в ранглистата Димитър Кузманов и Михаил Перволакис (№504). Ако резултатът стане 2-2 победи, ще се играе решаващ мач на смесени двойки.

На 31 декември българският отбор започва в 04:00 часа в мача срещу Белгия. Изабелла Шиникова се изправя срещу Алисон ван Айтванк, а след този мач започва срещата на Григор Димитров с Давид Гофен.

Вагон на товарен влак с фосфорна киселина е дерайлирал край сръбския град Зайчар