Григор Димитров преодоля с лекота №7 в света в Монте Карло

Григор Димитров
13:51, 14.04.2022

Българският тенисист Григор Димитров си осигури място в топ 8 на Мастърс 1000 в Монте Кало. 30-годишният хасковлия преодоля Каспер Рууд след 6:3, 7:5 за 1.33 часа игра на осминафиналите на турнира в Княжеството.

Преди това Григор Димитров елиминира последователно Николоз Басилашвили и Душан Лайович.

За място на полуфиналите българският тенисист ще се изправи срещу победителя от двойката Хуберт Хуркач (Полша) - Алберт Рамос-Виньолас (Испания).

Григор Димитров преодоля световният номер 7 норвежец след много силен първи сет. Българинът започна отлично срещата и спечели 5 от първите 6 изиграни гейма. При 5:2 българинът сервира за сета, но допусна връщане на единия пробив. В ответния гейм обаче Григор Димитров направи трети пробив в подаването на Рууд и след 38 минути игра поведе в резултата с 6:3.

През втората част имаше само един пробив, дело на Григор Димитров в 12-ия гейм, но той се оказа напълно достатъчен за крайния успех в срещата.

С победата Григор Димитров достига до четвъртфиналите в Монте Карло за четвърти път в кариерата си след 2013 г. (загуби от Рафаел Надал), 2015 г. (загуби от Гаел Монфис) и 2018 г. (победи Давид Гофен, но на полуфиналите отстъпи пред Рафаел Надал).

Тихомир Иванов с първо място в Лимасол и покрит норматив за европейското по лека атлетика
08:30, 18.05.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Саутхемптън се изправя срещу Лийдс във финалния плейоф за влизане във Висшата лига
08:02, 18.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Стоян Делчев - първият олимпийски шампион на България в спортната гимнастика (ВИДЕО)
07:00, 18.05.2024
5505
Чете се за: 03:07 мин.
Талисманите - неизменна част от визията на олимпийските игри
06:30, 18.05.2024
Чете се за: 04:45 мин.
Невероятната история на унгарската спортистка Агнеш Келети (ВИДЕО)
Чете се за: 00:50 мин.
Йоана Илиева и Олга Христова продължават във втория ден на турнира на сабя жени в Пловдив
22:39, 17.05.2024
Чете се за: 02:40 мин.