Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще стартира участието си на турнира в Делрей Бийч с мач срещу световния №83 Джордън Томпсън или квалификант.
Той е поставен под №3 в схемата и ще започне надпреварата от втория кръг.
Родният състезател се излекува от COVID-19 и води усилени занимания за следващото си предизвикателство. За последно той участва на Australian Open, където отпадна във втория кръг.
На турнира в Делрей Бийч той ще участва с „уайлд карт“.
До този момент Димитров и Томпсън са се изправяли един срещу друг само веднъж. Това се случва на „Мастърса“ в Маями през 2019 г. Тогава австралиецът победи със 7:5, 7:5.
Пьотр Нестеров донесе първата българска победа в основната схема на Чалънджър турнира в Пловдив
Динко Динев отпадна на старта на тенис турнира от сериите Чалънджър в Пловдив
Иван Шишков за пътната инфраструктура: На картата на България липсват много пътни трасета
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско