Григор спечели само три гейма в доиграването срещу Корда и отпадна във Вашингтон

22:57, 05.08.2022
Чете се за: 02:27 мин.
григор димитров диего шварцман откриват утрешната програма ролан гарос

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна на осминафиналите на АТР 500 турнира във Вашингтон, допускайки поражение с 6:4, 1:6, 2:6 от младия американец Себастиан Корда.

Двубоят помежду им започна рано тази сутрин българско време, но в началото на втория сет се наложи да бъде прекратен заради дъжд, след като Димитров бе спечелил първата част с 6:4.

При доиграването тази вечер обаче първата ни ракета показа коренно различно лице и в крайна сметка допусна обрат, печелейки само три гейма.

Мачът бе подновен със сервис на Корда, който моментално взе първия гейм във втората част, а Григор изравни за 1:1. Последва серия от пет поредни гейма на сметката на младия американец, който реализира два поредни пробива, за да стигне до 6:1 във втората част, с което вкара срещата в решителен трети сет.

За съжаление, в него ситуацията се повтори и Григор отново загуби пет поредни гейма, след като поведе с 1:0. Впоследствие хасковлията намали пасива си на 2:5, но на свой сервис Корда сложи точка на спора след общо 2 часа и 19 минути игра.

По този начин 22-годишният американец се класира за четвъртфиналите във Вашингтон, където по-късно тази вечер го очаква сблъсък срещу шведа Микаел Имер.

За Григор Димитров пък сега предстои участие на Мастърса в Монреал, където той ще бъде поставен под №16, a през миналата година допусна поражение във втория кръг.