Гиорги Кочорашвили отбеляза единственото попадение в гостуването на Албания.

Национален отбор на Грузия по футбол
Снимка: X / @GeorgianFooty
09:50, 11.09.2024

Грузия излезе начело в група B1 на Лигата на нациите с максималните 6 точки след успех с 1:0 над Албания. Единственото попадение в Тирана бе дело на Гиорги Кочорашвили, който се разписа в 71-ата минута.

Изненадващо домакините от Албания не създадоха абсолютно нищо запомнящо се в атака за целия мач и бяха наказани за това си бездействие.

В другия мач от групата, който бе и най-резултатния за вечерта, Чехия спечели с 3:2 при домакинството си на Украйна.

Първите си два гола за националния отбор на Чехия вкара халфът на Виктория Пилзен Павел Шулц. Той откри резултата в 21-ата минута, а в продължението на първото полувреме бе точен за 2:1. Третият гол за чехите бе дело на Томаш Соучек от дузпа в 80-ата минута.

За Украйна головете реализираха Владислав Ванат в 37-ата минута и Георгий Судаков в 84-ата минута.

В подреждането след два кръга води Грузия с 6 точки, пред Албания и Чехия с по 3 точки и Украйна с 0.

Националният отбор на САЩ по футбол обяви Маурисио Почетино за нов старши треньор