Хърватия надигра България след обрат в мач с два червени картона

Кирил Десподов
Снимка: БНТ
18:08, 29.03.2022
Чете се за: 02:10 мин.

Хърватия победи България с 2:1 в контрола, играна на "Едюкейшън Сити Стейдиъм" в Доха.

Попадението за нашия тим реализира Кирил Десподов, който след това получи червен картон. Родният национал съблече екипа си и бе санкциониран с втори жълт картон. Лука Модрич изравни от дузпа, а Андрей Крамарич завърши обрата в 80-ата минута.

През първото полувреме Дуйе Чалета-Цар получи жълт картон, след като спря с нарушение пробив на Ради Кирилов.

След почивката резервата Марин Понграчич стреля в дясната греда след изпълнение на пряк свободен удар.

Дуйе Чалета-Цар получи втори жълт картон и бе изгонен. Защитникът настъпи опорния ляв крак на Кирил Десподов, без да играе с топката.

Играчите в бяло се възползваха от численото си предимство и стигнаха до гол. Атанас Илиев изведе Кирил Десподов сам срещу противниковия вратар и нападателят се разписа. Той съблече фланелката си в изблик на радост, което му донесе втори жълт картон. Числовият паритет сред състезателите бе възстановен.

След появата на Лука Модрич, хърватите стигнаха до дузпа. Именно халфът на Реал Мадрид изпълни наказателния удар, за да възобнови равенството за 1:1.

Друга резерва Андрей Крамарич също бе точен, за да даде аванс на тима си. След поредица от финтове нападателят изпрати топката в далечния ъгъл за крайното 2:1.

Това бе мач №20 без победа като гост за националния отбор.

Проследете дневниците на Стефан Георгиев, специалният пратеник на БНТ в Катар.

След референдума в Обзор: Отделянето от Несебър все още не е факт
Радев: Стратегическата цел в туризма е България е да стане модерна целогодишна дестинация