Хърватия победи Дания и оглави групата на Франция в Лигата на нациите

хърватия
23:24, 22.09.2022
Чете се за: 02:07 мин.

Отборът на Хърватия постигна победа с 2:1 при домакинството си на Дания в мач от петия кръг на група 1 на Дивизия А в Лигата на нациите.

„Ватрените“ поведоха в резултата на стадион „Максимир“ в 49-ата минута. След късо изпълнение на ъглов удар, топката попадна в краката на Лука Модрич, който центрира по диагонал отляво в наказателното поле на „червения динамит“. Високата топка бе спечелена от капитана на Дания Симон Каяер, но отбраната на гостите не изчисти убедително и кълбото се върна на границата на пеналтерията, където Борна Соса стеля по земя и се разписа в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Петер Шмайхел.

Дания изравни резултата в 77-ата минута чрез Кристиан Ериксен, който с изстръл зад границата на наказателното поле на домакините се разписа в горния ляв ъгъл на стража Доминик Ливакович, който нямаше как да спаси.

По-малко от две минути след като инкасира попадение, Хърватия отново излезе напред в резултата. Ловро Маер стреля по диагонал от дъгата на наказателното поле на футболистите в „черни“ екипи, а тупкащата топка се озова в долния ляв ъгъл на стража Шмайхел.

В класирането Хърватия е лидер с 10 точки, докато съставът на Дания е втори с 9 пункта. Световният шампион Франция заема третото място с 5 точки, а на дъното е Австрия с 4 точки.