Хърватия прегази Латвия в евроквалификациите, Турция и Армения не се победиха

09:00, 09.09.2023
хърватия прегази латвия евроквалификациите турция армения победиха

Отборът на Хърватия постигна втория си успех в квалификациите за Евро 2024, след като разби като домакин с 5:0 състава на Латвия.

На стадион "Руйевица" в Риека "ватрените" не оставиха съмнения в доминацията си на терена и реализираха пет безответни попадения във вратата на прибалтийците.

Тон за головото шоу даде Бруно Петкович още в 3-ата минута, а десет по-късно Лука Иванушец удвои за селекцията на Златко Далич.

До почивката отново Петкович направи преднината на своя тим класическа, а през второто полувреме Андрей Крамарич и Марио Пашалич бяха точни, за да оформят и крайното по 5:0.

По същото време в Ескишехир Турция и Армения не се победиха, завършвайки 1:1 в друга среща от тази група "D".

Арменците обаче определено могат да съжаляват за този резултат, тъй като водеха през почти цялото второ полувреме след попадението на Артак Дашян, но малко преди края на редовното време Берту Йълдъръм реализира изравнителния гол за турците и така донесе равенството 1:1.

В класирането южните ни съседи остават начело с 10 точки, следвани от Хървати и Армения с по 7, като "ватрените" имат предимство заради по-добрата си голова разлика. На четвъртото място е съставът на Уелс с 4 пункта, а на дъното е Латвия без актив.