Хебър и Нефтохимик се класираха за полуфиналите във волейболния шампионат

хебър завръща обновената зала дербито цска
Снимка: ВК Хебър (Пазарджик)
09:37, 26.03.2022

Отборите на Хебър и Нефтохимик 2010 Бургас се класираха за полуфиналите на волейболния елит.

Шампионите победиха Добруджа с 3:0 гейма (25:19, 25:16, 25:18) като гост и по този начин спечелиха серията с 2:0 победи.

През първата част равенството се запази до резултат 15:15, но последваха седем поредни точки за пазарджиклии, които им помогнаха да поведат в геймовете. Във втората част възпитаниците на Камило Плачи бяха още по убедителни, след като поеха водачеството при 4:4 и безпроблемно затвориха гейма. "Тигрите" имаха аванс през цялото време в хода на заключителния трети гейм, което заслужено подпечата успеха им.

Най-резултатен в зала "Добротица" бе Брадли Гънтър с 15 точки.

В другият двубой от деня бургазлии се наложиха над ЦСКА с 3:1 гейма (20:25, 25:20, 25:22, 25:23) след обрат.

През първата част в зала "Васил Симов" "армейците" показаха силен финален спринт и поведоха в геймовете. Равенството се запази до резултат 10:10 във втората част, но възпитаниците на Николай Желязков поеха контрола над случващото се и изравниха геймовете.

Третата част отново премина под диктовката на гостите, за да станем свидетели на обрата. Най-оспорвана бе заключителната четвърта част, когато се стигна до 22:22, но Нефтохимик затвори мача след 25:23.

Най-резултатен бе Юлиус Фиркал с 20 пункта.

Днес ще станат ясни и останалите полуфиналисти, като към момента Левски води на Монтана, а Дея Спорт Бургас има аванс пред Пирин Разлог.

Стефан Янев: От самото начало имахме различия с Кирил Петков
Андреа Буратини е новият треньор на волейболните национали под 17 г.