Хебър надигра Ботев Враца като гост и прати Спартак Варна и Септември във Втора лига

20:53, 31.05.2023
Чете се за: 02:25 мин.
хебър надигра ботев враца гост прати спартак варна септември втора лига

Отборът на Хебър Пазарджик записа много ценен успех в борбата си за оцеляване в Първа лига, побеждавайки с 3:2 като гост състава на Ботев Враца.

По този начин "гробарите" събраха 29 точки на 14-ото място в класирането, което на практика означава, че Спартак Варна и Септември София остават на последните две места с по 25 пункта и изпадат от българския елит.

В последния кръг момчетата на Любослав Пенев пък ще трябва да търсят нов задължителен успех срещу Берое, което със сигурност ще ги изкачи пред старозагорци в крайното класиране и ще им гарантира място в елита и през следващата кампания, тъй като са с по-добри показатели в преките мачове срещу "зелените" от редовния сезон.

На стадион "Христо Ботев" във Враца пък футболистите на Даниел Моралес и гостите от Пазарджик предложиха много интригуващ сблъсък през второто полувреме, когато зрителите станаха свидетели на цели пет гола.

Венсан Марсел изведе "гробарите" напред в 48-ата минута, но осем по-късно Клери Сербер възстанови паритета.

Георги Вълчев беше точен от дузпа, за да даде отново аванс на Хебър в 67-ата минута, а десетина преди края на редовното време Стоян Стоичков реализира за 3:1 в полза на своя тим.

В добавеното време на срещата Марко Мажуга върна едно попадение за Ботев Враца, но за повече нямаше време и така домакините трябваше да преглътнат поражението.

Загубата обаче по никакъв начин няма да повлияе на врачани, тъй като те вече си гарантираха място в елита и през следващия сезон.

На Панаира на книгата: Опашка от желаещи за автограф от Георги Господинов
Опасни ли са тротинетките: Репортер на БНТ претърпя инцидент при заснемането на репортажа