Хебър надви Ботев и е на върха във волейболния елит

хебър продължава напред шампионската лига драма златен гейм
Снимка: ВК Хебър (Пазарджик)
18:49, 31.10.2021

Хебър победи Ботев (Луковит) с 3:0 гейма в мач от втория кръг на Efbet Супер Волей. Играчите на Драган Иванов не срещнаха проблеми в спортната зала в Етрополе и заеха лидерската позиция в класирането.

През първата част домакините изградиха преднина от 3 точки при резултат 12:9, но миналогодишните шампиони се мобилизираха и загубиха само 4 точки до край на частта, за да поведат в геймовете след 25:16. Гостите затвориха гейма след серия от 8 поредни пункта.

Втората част започна идентично възпитаниците на Пламен Тодоров отново поведоха с 3 точки при 4:1. Интригата в гейма се запази до средата на частта, когато резултатът беше 15:15. След това гостите от Пазарджик спечелиха 6 от последвалите 7 разигравания, което наклони везните в тяхна полза за крайното 25:20.

Заключителната част бе най-оспорваната в двубоя, като равенството се запази до самия край при резултат 23:23. Две поредни точки донесоха победата за "тигрите".

За най-полезен играч в срещата бе избран Мартин Симеонов с 18 точки.

Хебър е лидер в класирането без нито един изгубен гейм. Ботев от своя страна няма спечелен гейм и заема предпоследната позиция.