21:30, 10.11.2023
Чете се за: 02:05 мин.
хебър остави шансове левски дербито кръг нвл
Снимка: startphoto.bg

Отборът на Хебър Пазараджик записа четвърти пореден успех от началото на сезона във волейболното първенство, надигравайки с 3:0 (25:18, 25:15, 25:22) гейма като домакин състава на Левски в дербито на 4-ия кръг в Националната волейболна лига (НВЛ).

В своята зала "Васил Левски" "тигрите" имаха пълно превъзходство срещу столичани, а с днешната си победа те взеха реванш от този съперник за поражението във финала за Суперкупата преди малко по-малко от месец.

В първия гейм момчетата на Николай Желязков съумяха да се задържат близо в резултата в откриващите минути, но след 12-ата точка контролът премина изцяло в ръцете на домакините, които затвориха първата част след 25:18, а във втората бяха дори по-убедителни - 25:15.

Последният трети сет до голяма степен повтори случилото се в първия, като след 13:13 Хебър започна да се откъсва в резултата и да трупа преднина, за да стигне до пет последователни мачбола при 24:19. Левски успя малко да удължи двубоя след два последователни аса на младия разпределител Симеон Николов, но при третия си начален удар той сбърка и така беше фиксирано крайното 25:22 в полза на волейболистите на Алберто Джулиани.

В класирането Хебър Пазарджик остава едноличен лидер с перфектен баланс 4-0 и актив от 12 точки, докато столичани засега са на второто място със 7 пункта и актив от 2 победи и 2 загуби.

Фенове на Борусия Дортмунд у нас изненадоха Ян-Ленард Щруф по време на Sofia Open 2023
Васил Терзиев: Търсим надграждане и промяна на начина на работа в Столична община