13:01, 31.01.2021
Чете се за: 00:41 мин.
Волейбол
хебър обърна добруджа шести пореден успех суперлигата

Съставът от Пазарджик се нуждаеше от пет гейма, за да стигне до крайния успех с 3:2 (25:23, 21:25, 14:25, 25:22, 15:12) над Добруджа при гостуването си в Добрич.

Тази победа утвърди момчетата на Атанас Петров като лидери в първата осмица на волейболната Суперлига с актив от 18 точки. Съставът на Добруджа пък остава на 3-то място с 12 пункта.

Домакините от Добрич определено има за какво да съжаляват, след като водеха с 2:1 гейма и имаха аванс от 11:7 в четвъртата част.

Тимът от Пазарджик обаче не се предаде и успя да обърне развоя на четвъртия гейм, а след това и да измъкне тайбрека след 15:12 точки.

Най-резултатен за успеха стана диагоналът Спас Байрев, който отбеляза 20 точки, докато опитния Тодор Алексиев завърши със 17.

Над всички в двубоя обаче беше диагоналът на добричлии Жулиен Георгиев, който наниза 27 точки, но дори те не помогнаха на неговия тим да стигне до победата.

В друг мач от кръга Марек Юнион-Ивкони се справи като домакин с тима на Монтана след 3:1 гейма (23:25, 25:23, 25:22, 25:18) и с 13 точки се изкачи до 2-та позиция във временното класиране.

Илиян Преспов реализира 18 точки за дупничани, а Калоян Балабанов добави 13 за успеха на тима си. За гостите пък Максим Сапожков записа 17 точки за гостите, а Радослав Попов и Стефан Чавдаров приключиха с по 16.

Над 3000 души са задържани на протестите в подкрепа на Навални (СНИМКИ)